П`ятниця, 18.07.2025, 01:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Бочаницька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Тренінгове заняття на тему: «Зберігаємо позитив та емоційну рівновагу»

Мета: створити атмосферу підтримки ресурсного стану дітей, розширювати здатність учні впливати   на свій емоційний стан;формувати навички  ефективної взаємодопомоги, зберегти позитив та емоційну рівновагу.

Хід заняття

1.Представлення ведучого й повідомлення теми та мети тренінгового заняття.

  Психолог: - Ситуація, що склалася в нашій країні і нашому регіоні, це особливо важко. І кожен цю ситуацію сприймає по  своєму. На сьогоднішньому занятті ми поділимося способами впливу на своє самопочуття, свій настрій, прийоми, які допоможуть і можуть бути корисними для вас і ваших рідних. Сподіваюся на приємне і плідне спілкування.

2. Вправа «Правила роботи в групі» (3 хв)

Мета: створити комфортні й психологічно безпечні умови для роботи в групі.

Обладнання: плакат, маркер.

Хід вправи

  • Нам важливо домовитися про те, як ми будемо ставитися один до одного під час занять і прийняти правила роботи в групі.
  •  
  1. Бути доброзичливим.
  2. Не перебивати.
  3. Кожен має право на свою думку.
  4. Бути активним.
  5. Участь у занятті є добровільною.
  6. Працювати за принципом «тут і тепер».
  7. Про себе говорити «я», а не «ми».
  • Чи приймаєте вказані правила?
  • Чи будуть доповнення?

3.Вправа «Знайомство»

Кожен з учасників називає своє ім’я,хоббі, мрії.

Привітання: долонями, колінами, плечима.

4. Вправа - енерджайзер «До нас приїхав капітан» (3-4хв.)

Мета:сприяти активізації уваги учасників, подоланню напруженості.

Хід вправи(Діти повторяють рухи психолога спочатку окремо, а потім одночасно).

  • До нас приїхав капітан. Він нам подарував ножиці, віяло. Ми йому так сподобалися, що він подарував нам ще й велосипед. Ми були настільки приємними, що він подарував нам ще й ляльку, яка хитає головою і співає ла-ла-ла.

 

5. Вправа «Корабель очікувань»

-Сьогодні ми вирушаємо в подорож у пошуках позитиву, та гарного настрою. Кожен пише на стікерах свої очікування від заняття та прикріплює їх на кораблі.

Повідомлення психолога про почуття про емоції.

6. Вправа «Пазли смайлики»

Учасники діляться на дві команди. Перша команда отримує позитивні смайлики, інша негативні. Завдання скласти пазл.

Перш ніж проводити вправу психолог пропонує  провести руханку. Помінятися місцями тим чиї імена починаються на букву «А», помінятися  місцями тим хто живе у Бочаниці.

7.Вправа «Чарівний базар»

Ведучий повідомляє учасникам, що вони потрапили на чарівний базар, де люди торгують та обмінюються людськими якостями. Учасники на аркуші паперу пишуть якусь свою позитивну якість, і якість яка їм подобається в людях, яку вони цінують. Далі учасники вихваляють свої чесноти, продають (обмінюються їми).

8. Гра «Плавці й акули» (5хв.)

Мета: активізувати тему зустрічі, створити ситуацію обміну досвідом, розширити спектр когнітивних та емоційних стратегій реагування на напружені моменти.

Хід гри

 - Уявіть берег океану, ви ніжитеся в його  теплих хвилях, плаваєте. Кожен плаває як уміє кролем, брасом, може не матраці, на животі або на спині. І раптом ви чуєте крик рятувальника – «Акули!. Якнайшвидше станьте на острови. Нехай стануть усі ! Не дайте нікому стати обідом акул! –Ура це була фальшива тривога! Продовжуємо плавати.(Кількість островів зменшується. Коли лишається два – три острови учасники об'єднуються в команди.

Запитання:

  • Які емоції викликала дана вправа?
  • Що найважливіше було в даній вправі?
  • Чим ви були схожі один на одного. Що спільного?

9.Вправа «Слова антоніми»

 Учасники діляться на дві команди. Кожна отримує  аркуш паперу з негативними емоціями. Завдання написати якомога більше позитивних емоцій навпроти кожної негативної.

10. Вправа «Вгадай хто?»

Один учасник виходить на середину і відвертається. Інші учасники тримають плакат з героєм мультика. Завдання  інших учасників показати жестами хто зображений на малюнку. Завдання на швидкість.

11. Етюд «Метелик»

Мета: сприяти подоланню фізичної та психологічної напруги, негативних емоцій.

Психолог: - Сядьте зручно, закрийте очі, покладіть руки на коліна долонями догори. Зробіть вдих носом, а видихніть через рот(3р). Дихається легко, спокійно, вдих-видих, вдих-видих. Який сьогодні сонячний день. Усе навкруги залите сонячним світлом, чути шум моря.

  На блакитному небі повільно пливе біла хмаринка, вона нагадує мені  великого кота з білою пухнастою шерстю. Котик лежить на підвіконні і мріє про смачненьку сметанку. А ось іще одна хмаринка схожа на білого доброго слона. У нього такий довгий, предовгий хобот, але ні це не хобот, а труба з якої валить дим.

   Я перетворююся на метелика, в якого не одна пара крилець, а дві: нижні маленькі крильця жовто – гарячого кольору, а верхні великі крильця схожі на рожеве віяло із зеленими краями. Метелик легко й витончено перелітає з одного дзвіночка на  інший. Як приємно сидіти на дзвіночку й гойдатися на його тонкому стебельці. Дихається легко, рівно, глибоко.(пауза).

  Ніжний вітерець  пестить мої крильця, неначе грається ними. Навкруги все милується моєю красою, море, сонце, вітер.

  Подув легкий вітерець і перетворив мене знову на людину. Я відчуваю, що багато чого можу. Спокійно повертаємося до кімнати, відкриваєте очі тоді коли будете готові.

  • Якщо хтось хоче поділитися враженнями, то  він може це зробити.

12. Картина позитив.

Учасники отримують завдання намалювати малюнок, який  повинен вам піднімати настрій, все що хочеться.

Очікування від тренінгу.

13. Відеоролик «Бережіть щастя»

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz